Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Wytrzymałe regały paletowe do hal magazynowych

Wytrzymałe regały paletowe do hal magazynowych

Data dodania:
2022-11-22 08:58:54

Przechowywanie ładunków na paletach jest obecnie bardzo popularnym i wydajnym sposobem na składowanie różnego rodzaju towarów. Tak zapakowane produkty można z łatwością ściągnąć z regału i przetransportować w dowolnie wybrane miejsce. Regały znajdujące się na halach magazynowych muszą odznaczać się ponadprzeciętną trwałością i wytrzymałością na duże obciążenia. A na co warto zwrócić uwagę, wybierając regały paletowe?

Poznaj zalety modułowej konstrukcji

Modułowa konstrukcja regałów paletowych sprawia, że można je dowolnie modyfikować w zależności od bieżących potrzeb. Takie rozwiązanie jest niezwykle proste w montażu i praktyczne. Jeśli stelaż regału zostanie uszkodzony przez wózek widłowy, to można go szybko naprawić lub wymienić dany element na nowy.

Producent regałów magazynowych powinien też zadbać o to, aby jego wyroby spełniały wymagania FEM (Fédération Européenne de la Manutention). W efekcie klient zyska pewność, że wybrane regały będą wydajne i w pełni bezpieczne.

Regały paletowe - budowa

Zastosowanie nowoczesnych regałów paletowych umożliwia utrzymanie porządku na hali magazynowej i szybkie wykonanie niezbędnej pracy. Takie produkty muszą być niezawodne i powinny zostać zbudowane z solidnych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Regały paletowe składają się z ramy, którą robi się z dwóch słupów i stężeń, a jej elementy są łączone ze sobą specjalnymi śrubami. Ramy mogą się różnić między sobą wysokością i ładownością. Regały są zbudowane także z belek mocowanych bezśrubowo, które mogą występować w czterech rodzajach. 

Jak wzmocnić regały do palet?

W uzasadnionych przypadkach można zastosować wzmocnienia, dzięki którym na regałach będzie można przechowywać cięższe ładunki. Do tego celu warto wykorzystać stężenia pionowe lub poziome. Jest to rozwiązanie pozwalające zwiększyć ładowność regału, które jednocześnie korzystnie wpłynie na stabilność całej konstrukcji. Ciekawą opcją będą również regały do palet z wąskimi korytarzami, ponieważ pomogą usprawnić pracę na halach magazynowych i umożliwią wprowadzenie zaawansowanych rozwiązań systemowych.

 

Odpowiednie dobranie i ustawienie regałów paletowych może przynieść firmie wymierne profity. Przede wszystkim jest to doskonały sposób na optymalne rozmieszczenie produktów na hali magazynowej i ich bezpieczne przechowywanie. Wygodne i łatwe w obsłudze regały pozwolą także znacząco skrócić czas potrzebny na wykonanie wybranych czynności i pozytywnie wpłyną na wydajność pracy, co bezpośrednio przełoży się na zadowolenie klientów i kontrahentów.

Aktualności


2023-02-02 13:54:23

Sprzedaż samochodu w skupie aut może być świetną opcją dla tych, którzy chcą uzyskać jak najwięcej ze swojego pojazdu. Dealerzy samochodowi mają zazwyczaj więcej kupujących, co oznacza, że możesz potencjalnie uzyskać więcej pieniędzy za swó...

Więcej

2023-01-19 11:24:05

Prowadzisz konto firmowe na Instagramie i zastanawiasz się nad tym, jak je skutecznie rozwinąć? Skorzystaj ze sprawdzonych trendów na Instagramie, dzięki którym w krótkim czasie zyskasz dodatkowych followersów, a Twoje konto firmowe stanie ...

Więcej

2022-12-22 09:52:47

Import to nic innego, jak sprowadzanie rozmaitych towarów z innego kraju. Jeśli ktoś chce się tym zajmować na poważnie, powinien poznać najistotniejsze informacje na temat importu oraz pośredników, dzięki którym można bezpiecznie i sprawnie...

Więcej