Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Jak wybrać maszynę sprzątającą dla własnej firmy?

Jak wybrać maszynę sprzątającą dla własnej firmy?

Data dodania:
2022-06-06 15:19:40

Maszyna sprzątająca do firmy powinna spełniać najważniejsze funkcje oraz być dostosowana do profilu działalności. Czym kierować się podczas wyboru maszyny sprzątającej? Na co położyć największy nacisk? 

Maszyna sprzątająca do firmy - kiedy warto ją kupić? 

Przed zakupem maszyny do danego przedsiębiorstwa należy zapoznać się z ofertą rynkową. Warto unikać produktów niskiej jakości lub przeznaczonych do użytku domowego. Taki sprzęt nie sprawdzi się w pracy, gdzie powierzchnia jest znacznie częściej poddawana konserwacji. Warto pamiętać, że sprzęt jest inwestycją w przypadku rozwijającej się firmy. Przyjęło się, że jeśli dany lokal ma powierzchnię od 50 do 100 metrów kwadratowych, dopiero wówczas warto zainwestować w zakup maszyny. Maszyna sprzątająca pozwoli na odciążenie pracowników oraz sprawi, że sprzątanie będzie przebiegało szybciej i sprawniej.  

Czym się kierować podczas wyboru maszyny?

1) Rozmiar maszyny. Urządzenie powinno być dostosowane do powierzchni lokalu. Mikroautomaty sprawdzą się w przypadku powierzchni do 100 m kw. Produkty ze średniej półki będą idealne dla przedsiębiorstwa dysponującego lokalem o powierzchni do 1500 m kw. Duże automaty to sprzęt, który powinien znaleźć się na wyposażeniu hal czy hoteli. Mowa o maszynach, które sprzątają co najmniej 3000 metrów kwadratowych.

2) Sposób zasilania: urządzenia kablowe i urządzenia akumulatorowe. Kablowe charakteryzują się zazwyczaj większą mocą i mniejszą masą. Natomiast urządzenia akumulatorowe sprawdzą się w przypadku większych przedsiębiorstw, są bardziej mobilne i nie wymagają podłączenia do stałego źródła zasilania, jednak ich masa jest znacznie większa od urządzeń kablowych. W niektórych przypadkach problemem może być także długi czas ładowania. 

3) Napęd (bez napędu, z trakcją, samojezdne). Maszyny bez napędu mają najprostszą konstrukcję i są przeznaczone do sprzątania podłóg o płaskiej strukturze. Maszyny z trakcją zostały wyposażone w silnik wspierający operatora. Maszyny samojezdne wymagają wykwalifikowanego pracownika, który ma uprawnienia do poruszania się po zakładzie. 

4) Wielkość i docisk szczotek. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku podłoża silnie zabrudzonego, np. w halach przemysłowych. 

5) Dozowanie detergentu. Bardziej zaawansowane maszyny posiadają programy, które dostosowywane są zazwyczaj do stopnia zabrudzenia. Prostsze mechanizmy pozwalają na manualne dozowanie płynu. 

Podczas wyboru odpowiedniego sprzętu należy również wziąć pod uwagę rodzaj podłoża. Musi być ono o odpowiedniej nasiąkliwości. Aby wybrać odpowiednią maszynę do danej firmy, należy rozważyć wielkość sprzątanej powierzchni czy liczbę pracowników. 

Aktualności


2022-06-28 15:06:07

Podczas przeprowadzki bardzo istotne jest solidne zabezpieczenie mebli oraz sprzętu RTV. Dzięki temu uchronisz je przed jakimikolwiek uszkodzeniami czy usterkami. W jaki sposób zapakować wyposażenie swojego domu czy biura, by bezpiecznie pr...

Więcej

2022-06-06 15:19:40

Maszyna sprzątająca do firmy powinna spełniać najważniejsze funkcje oraz być dostosowana do profilu działalności. Czym kierować się podczas wyboru maszyny sprzątającej? Na co położyć największy nacisk? 

Maszyna sprzątająca do firmy - k

...

Więcej

2022-06-06 13:27:18

 

Drukarki 3D Zortrax zostały wyróżnione srebrnym Laurem Konsumenta 2022. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, w jak wielu dziedzinach się je wykorzystuje. Warto wiedzieć, że przydają się one w różnych sferach życia, a ich rola jest ...

Więcej