Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Jak wybrać maszynę sprzątającą dla własnej firmy?

Jak wybrać maszynę sprzątającą dla własnej firmy?

Data dodania:
2022-06-06 15:19:40

Maszyna sprzątająca do firmy powinna spełniać najważniejsze funkcje oraz być dostosowana do profilu działalności. Czym kierować się podczas wyboru maszyny sprzątającej? Na co położyć największy nacisk? 

Maszyna sprzątająca do firmy - kiedy warto ją kupić? 

Przed zakupem maszyny do danego przedsiębiorstwa należy zapoznać się z ofertą rynkową. Warto unikać produktów niskiej jakości lub przeznaczonych do użytku domowego. Taki sprzęt nie sprawdzi się w pracy, gdzie powierzchnia jest znacznie częściej poddawana konserwacji. Warto pamiętać, że sprzęt jest inwestycją w przypadku rozwijającej się firmy. Przyjęło się, że jeśli dany lokal ma powierzchnię od 50 do 100 metrów kwadratowych, dopiero wówczas warto zainwestować w zakup maszyny. Maszyna sprzątająca pozwoli na odciążenie pracowników oraz sprawi, że sprzątanie będzie przebiegało szybciej i sprawniej.  

Czym się kierować podczas wyboru maszyny?

1) Rozmiar maszyny. Urządzenie powinno być dostosowane do powierzchni lokalu. Mikroautomaty sprawdzą się w przypadku powierzchni do 100 m kw. Produkty ze średniej półki będą idealne dla przedsiębiorstwa dysponującego lokalem o powierzchni do 1500 m kw. Duże automaty to sprzęt, który powinien znaleźć się na wyposażeniu hal czy hoteli. Mowa o maszynach, które sprzątają co najmniej 3000 metrów kwadratowych.

2) Sposób zasilania: urządzenia kablowe i urządzenia akumulatorowe. Kablowe charakteryzują się zazwyczaj większą mocą i mniejszą masą. Natomiast urządzenia akumulatorowe sprawdzą się w przypadku większych przedsiębiorstw, są bardziej mobilne i nie wymagają podłączenia do stałego źródła zasilania, jednak ich masa jest znacznie większa od urządzeń kablowych. W niektórych przypadkach problemem może być także długi czas ładowania. 

3) Napęd (bez napędu, z trakcją, samojezdne). Maszyny bez napędu mają najprostszą konstrukcję i są przeznaczone do sprzątania podłóg o płaskiej strukturze. Maszyny z trakcją zostały wyposażone w silnik wspierający operatora. Maszyny samojezdne wymagają wykwalifikowanego pracownika, który ma uprawnienia do poruszania się po zakładzie. 

4) Wielkość i docisk szczotek. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku podłoża silnie zabrudzonego, np. w halach przemysłowych. 

5) Dozowanie detergentu. Bardziej zaawansowane maszyny posiadają programy, które dostosowywane są zazwyczaj do stopnia zabrudzenia. Prostsze mechanizmy pozwalają na manualne dozowanie płynu. 

Podczas wyboru odpowiedniego sprzętu należy również wziąć pod uwagę rodzaj podłoża. Musi być ono o odpowiedniej nasiąkliwości. Aby wybrać odpowiednią maszynę do danej firmy, należy rozważyć wielkość sprzątanej powierzchni czy liczbę pracowników. 

Aktualności


2023-02-02 13:54:23

Sprzedaż samochodu w skupie aut może być świetną opcją dla tych, którzy chcą uzyskać jak najwięcej ze swojego pojazdu. Dealerzy samochodowi mają zazwyczaj więcej kupujących, co oznacza, że możesz potencjalnie uzyskać więcej pieniędzy za swó...

Więcej

2023-01-19 11:24:05

Prowadzisz konto firmowe na Instagramie i zastanawiasz się nad tym, jak je skutecznie rozwinąć? Skorzystaj ze sprawdzonych trendów na Instagramie, dzięki którym w krótkim czasie zyskasz dodatkowych followersów, a Twoje konto firmowe stanie ...

Więcej

2022-12-22 09:52:47

Import to nic innego, jak sprowadzanie rozmaitych towarów z innego kraju. Jeśli ktoś chce się tym zajmować na poważnie, powinien poznać najistotniejsze informacje na temat importu oraz pośredników, dzięki którym można bezpiecznie i sprawnie...

Więcej