Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Jak utrzymać porządek na biurku?

Jak utrzymać porządek na biurku?

Data dodania:
2022-05-13 11:18:18

W każdej pracy biurowej głównym miejscem wykonywania swoich obowiązków jest biurko pracownika, dlatego też utrzymanie na nim porządku jest niezwykle istotne. Ważne, by to miejsce było zorganizowane w sposób optymalny oraz ergonomiczny. Jak zadbać o organizację na biurku? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego porządek na biurku jest ważny?

Jeśli masz tendencję do gromadzenia na swoim biurku niepotrzebnych papierów, kubków, zużytych chusteczek czy opakowań po jedzeniu, zdecydowanie nadszedł czas na to, by zadbać o porządek w miejscu pracy.

Prawidłowa organizacja miejsca pracy jest istotna – to fakt, z którym nie można polemizować. Dlaczego porządek na biurku jest tak istotny? Przede wszystkim wpływa na lepszą koncentrację podczas pracy, a także pozwala zaoszczędzić wiele czasu na sprzątaniu oraz szukaniu ważnych dokumentów czy przyborów biurowych pośród dziesiątek niepotrzebnych przedmiotów.

Jak powinna wyglądać organizacja biurka – inspiracje

Jeśli nie masz pomysłu na to, jak utrzymać porządek na biurku, możesz zainspirować się słynną japońską metodą 5S, która z powodzeniem stosowana jest w tamtejszych firmach od wielu lat. W metodzie tej wyodrębnia się pięć następujących po sobie kroków, a nazwa każdego z nich rozpoczyna się na literę S. Jest to kolejno:

  1. Sortowanie – polega na usunięciu ze stanowiska pracy (w tym przypadku z biurka) wszystkiego, co jest niezbędne do pracy w danym momencie.
  2. Systematyka – polega na oznakowaniu wyposażenia oraz umieszczeniu ich w odpowiednich miejscach.
  3. Sprzątanie – polega na porządkowaniu miejsca pracy i organizacji stosowanych do tego celu środków czystości.
  4. Standaryzacja – polega na określeniu standardów rozmieszczenia dla wyposażenia stanowiska.
  5. Samodyscyplina – polega na wyrobieniu nawyku przestrzegania czterech powyższych zasad.

Jak ładnie ułożyć rzeczy na biurku?

Estetyczne ułożenie rzeczy oraz czyste biurko pozwoli Ci się lepiej skupić na tym, co masz do zrobienia. O porządek w miejscu pracy pomogą Ci zadbać specjalne przyborniki, takie jak organizer na biurko, pojemnik na długopisy, przybornik na karteczki, a także pionowe metalowe pojemniki, w których możesz umieścić teczkę z ważnymi dokumentami, skoroszyt, zeszyt i wiele więcej. Dzięki takim akcesoriom dużo łatwiej będzie Ci zachować porządek na biurku i zadbać o jego estetykę.

Wyrobienie nawyku organizacji biurka wymaga czasu, to pewne. Kiedy jednak zacznie się to stawać dla Ciebie naturalne, zobaczysz, jak dobrze Ci się pracuje i jak wiele czasu zyskujesz, gdy wszystko, czego potrzebujesz, masz zawsze pod ręką.

Aktualności


2023-02-17 15:31:53

Coraz więcej firm decyduje się na przejście z tradycyjnego biura stacjonarnego na wirtualne. Wybór ten przynosi wiele korzyści zarówno dla przedsiębiorców, jak i ich pracowników. W artykule omówimy główne zalety zamiany tradycyjnego biura n...

Więcej

2023-02-17 12:10:30

Technologia obróbki skrawaniem CNC wprowadziła rewolucję w przemyśle, zapewniając szybsze, bardziej precyzyjne i bardziej wydajne wyniki. Aby skutecznie wykorzystać tę technologię w pracy, istnieje wiele szkoleń, które mogą pomóc w uzyskani...

Więcej

2023-02-02 13:54:23

Sprzedaż samochodu w skupie aut może być świetną opcją dla tych, którzy chcą uzyskać jak najwięcej ze swojego pojazdu. Dealerzy samochodowi mają zazwyczaj więcej kupujących, co oznacza, że możesz potencjalnie uzyskać więcej pieniędzy za swó...

Więcej