Firmowy system alarmowy - na co się zdecydować?

2021-11-02 15:12:24

Firmowe systemy alarmowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Chyba każdy właściciel firmy chciałby zadbać o jej bezpieczeństwo, lecz można to zrobić jedynie z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań i technologii. W związku z tym powinno się stawiać jedynie na w pełni sprawdzone i solidnie przetestowane systemy alarmowe. Ich głównym zadaniem jest skuteczne odstraszanie potencjalnych włamywaczy i ochrona przed kradzieżami.

Korzystanie z systemów bezprzewodowych - czemu warto wziąć je pod lupę?

Jednym z dostępnych rozwiązań są systemy bezprzewodowe. To bardzo wygodna opcja, ponieważ w tym przypadku nie trzeba korzystać z okablowania oraz kuć ścian. Ochrona budynku jest skupiona wokół centrali systemu alarmowego. System składa się z wielu różnych modułów, a centrala zbiera z nich najważniejsze informacje i wysyła je do sygnalizatorów. Całość jest co prawda dość skomplikowana, ale działa na bardzo wysokim poziomie.
Istotnym elementem składowym systemów bezprzewodowych są detektory ruchu, które mogą się znaleźć zarówno wewnątrz obiektu, jak i poza nim. Kluczowe jest to, aby były poprawnie rozmieszczone, dlatego czuwają nad tym wybitni fachowcy. W razie odłączenia zasilania zawsze można skorzystać z akumulatora.

System SSWiN - dlaczego cieszy się tak dużą popularnością?

Absolutnym numerem jeden w ostatnich czasach jest jednak system SSWiN (System Sygnalizacji Włamania i Napadu). To właśnie dzięki niemu właściciele firm w krótkim czasie dowiedzą się o próbie włamania lub kradzieży. Wykrywa wszelkie niebezpieczeństwa, co przekłada się na możliwość szybkiej reakcji (np. powiadomienie odpowiednich organów ścigania lub uruchomienie firmy ochroniarskiej).

System SSWiN działa na stosunkowo prostych zasadach i wszczyna alarm jedynie w ściśle określonych przypadkach (można to dowolnie regulować i konfigurować). Opłacalnym krokiem jest przesyłanie sygnału do centrum odbiorczego. Takie systemy składają się z kilku podstawowych elementów: centrali alarmowej, detektorów obecności, manipulatorów i sygnalizatorów. Ponadto korzystną opcją jest również wsparcie systemu o niezawodny zespół kamer.

Jakie jeszcze zabezpieczenia powinny pojawić się w firmie?

Poza wymienionymi wyżej zabezpieczeniami zaleca się skorzystać z dodatkowych elementów ochronnych. Może to być np. czujnik zmierzchu, czujnik wibracyjny lub czujnik kurtynowy.

Bardzo często montuje się je:
- w oknach,
- w pobliżu bram i ogrodzeń,
- na drzwiach.

Co istotniejsze wskazane czujniki nie powinny być widoczne z dalszej odległości. Dzięki temu istnieje zdecydowanie większa szansa na przyłapanie złodzieja. Zaprojektowanie i instalację elementów zabezpieczających firmę należy zlecić prawdziwym profesjonalistom, którzy nie popełniają w tym temacie żadnych błędów. W ten sposób ochroni się zarówno małe, jak i zdecydowanie większe obiekty.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem Montersi.pl oferujący ogromny wybór wideodomofonów - https://www.montersi.pl/wideodomofony


Artykuły