Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Czy warto importować z Chin?

Czy warto importować z Chin?

Data dodania:
2022-09-23 14:34:29

Chiny to jeden z niewielu krajów na świecie, w którym można znaleźć producentów towarów z niemal każdej branży. Ze względu niskie koszty produkcji oferowane towary mają bardzo przystępne ceny, nie tracąc przy tym na jakości. W związku z tym od wielu lat import towarów z Chin cieszy się ogromną popularnością. Czy jest to opłacalne zajęcie? Odpowiadamy!

Jak rozpocząć import z Chin?

Zanim rozpoczniesz import z Chin, musisz przede wszystkim znaleźć zaufanego dostawcę towarów. Dobrym pomysłem jest zweryfikowanie kilku dostawców i wybranie spośród nich tego, który najlepiej spełnia Twoje oczekiwania i jest w pełni wiarygodny.

Weryfikację firmy w Chinach rozpocznij zatem od sprawdzenia:

  • - adresu firmy,
  • - kapitału zakładowego,
  • - katalogu produktów,
  • - licencji biznesowej,
  • - MOQ (ang. Minimum Order Quantity) dostawcy (minimalna ilość zamówienia),
  • - raportów z kontroli przeprowadzanych w danej fabryce,
  • - przeszłości pod kątem sporów sądowych,
  • - ilości osób legalnie zatrudnionych na umowę.

Kiedy po raz pierwszy zetkniesz się z importem z Chin i związanymi z nim pojęciami, takimi jak SISC, konosament, HS code czy certyfikat CE, może Ci się on wydać bardzo skomplikowanym procesem, jednak z czasem wszystkie kwestie zaczną się stawać dla Ciebie jasne i naturalne. Jeśli jednak obawiasz się o powodzenie importu z Chin, rozważ skorzystanie z pomocy pośrednika, który przeprowadzi Cię przez wszystkie procesy krok po kroku, udzielając wsparcia na każdym etapie.

Czy warto zdecydować się import towarów z Chin?

Bardzo ważną kwestią w imporcie z Chin jest sama decyzja o wyborze towarów, jakie będziesz sprowadzać do Polski. W tym celu konieczne jest dokładne przeanalizowanie rynku docelowego. W ten sposób dowiesz się, na jakie produkty jest zapotrzebowanie, a których nie opłaca się już importować. To bardzo istotne, ponieważ trendy zmieniają się bardzo szybko i to, co świetnie sprzedawało się w Polsce jeszcze kilka miesięcy temu, obecnie może nie cieszyć się już żadnym zainteresowaniem.

Co opłaca się sprowadzać z Chin?

Poza towarami sezonowymi, które modne są tylko przez kilka miesięcy i właśnie w tym czasie można zarobić na nich duże pieniądze, importując je z Chin i sprzedając w Polsce, istnieje wiele kategorii produktów sprawdzonych i pewnych, które zawsze będą się dobrze sprzedawały. Jest to przede wszystkim drobna elektronika, odzież, obuwie, biżuteria, meble, tekstylia, dekoracje do domu i ogrodu, akcesoria kuchenne, zabawki, gry, gadżety, akcesoria hobbystyczne, artykuły sportowe i rekreacyjne, a także akcesoria dla zwierząt.

 

 

Aktualności


2022-11-22 08:58:54

Przechowywanie ładunków na paletach jest obecnie bardzo popularnym i wydajnym sposobem na składowanie różnego rodzaju towarów. Tak zapakowane produkty można z łatwością ściągnąć z regału i przetransportować w dowolnie wybrane miejsce. Regał...

Więcej

2022-11-09 15:27:19

Korepetycje online są z roku na rok coraz popularniejsze i są formą dodatkowych lekcji wśród zarówno uczniów, jak i studentów czy zwykłych dorosłych osób. Sytuacja ekonomiczna i zmieniające się przepisy sprawiły, że nauka przez internet jes...

Więcej

2022-11-08 11:06:28

Z suplementów diety korzysta wiele osób. Kluczowe jest to, aby można było je swobodnie aplikować oraz łatwo przechowywać. Służą do tego tabletki, ale najpierw trzeba je przecież w jakiś sposób stworzyć. Jak to właściwie się odbywa? Istotną...

Więcej